scorecardresearch

Ünlü bestekâr TRT Nağme’de 'Yeni Şarkılar'ı tanıtıyor!

11 izlenme
Kategori Müzik
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Türk sanat müziğinin yaşayan en önemli bestekârları arasında gösterilen Turhan Taşan, TRT Nağme’de sanat müziğinin yeni şarkılarını tanıtıyor
Ünlü bestekâr Turhan Taşan’ın hazırladığı ve TRT Nağme’de Dilek Demirbilek Topçu ile birlikte sunduğu ‘Yeni Şarkılar’ isimli programda, her hafta Türk sanat müziğinin TRT repertuarına alınan yeni şarkıları ve eser sahipleri tanıtılıyor.
Gözlerinden Dökülen Sevdanı Saklama Yar
Bu hafta TRT sanatçısı Gül Yazıcı yorumu ile kendi şarkısını tanıtan Turhan Taşan’ın, yeni bestesinin söz yazarı ise TRT dinleyicilerine sürpriz oldu. Taşan’ın, TRT repertuarında yer alan ‘Gözlerinden Dökülen Sevdanı Saklama Yar’ isimli yeni şarkısının sözleri, Türk sanat müziğinin ünlü ses sanatçısı Onur Akay’a ait. Programda Akay’ın aynı zamanda şair ve bestekâr olduğunu söyleyen Taşan, Onur Akay’ın Türk sanat müziğinde 3 makam bulduğunu ve terkib ettiğini söyleyerek, çok ilginç bir yönünü daha TRT dinleyicilerine tanıttı.
1987 yılında "Aynı Çatı Altında" isimli bestesi ile Hürriyet Gazetesi'nden "Altın Kelebek" ödülü alan bestekâr Turhan Taşan, 1984–1998 yılları arasında ise, söz yazarı ve besteci olarak "Kalp Kalbe Karşı Derler", "Aynı Çatı Altında", "Biraz Geç Kalmadın mı?", "Üzüldüğün Şeye Bak", "Öptüm Yanaklarından", "Sarsam Diyorum", "Oldu mu Ya", "Gözlerin Kaldı" isimli şarkılarıyla Milliyet Gazetesi Yılın En Sevilen 10 Şarkısı anketlerinde 10 defa ödüllendirilmiştir.
Yeni Şarkılar, her Cuma saat:17.00 - 17.30 arasında TRT Nağme’de.
Etiketler